fora >> _INFORMAČNÍ_TABULE_
AutorPosláno 
Jméno: George
Posláno: 29.6.2011 12:21:00
Jak spustit hru ?

Spustit hru je možné dvěma způsoby:
1) Využít náš applet. Výhoda tohoto řešení je, že nemusíte sami nastavovat nějaký DOS emulátor nebo virtuální stroj. Ke spuštění hry slouží tlačítko "Hrát !" v detailu hry. Applet funguje s prohlížeči Internet Explorer, Firefox i Chrome. Firefox a Chrome potřebují speciální plugin s názvem ClickOnce, detailní informace naleznete  zde. Uživatelé Linuxu mohou applet spustit pomocí Wine. Detailnější informace zde

2) Stáhněte si hru a pokuste se ji spustit sami. Hry většinou potřebují systém MS-DOS, ale je možné využít nějaký emulátor jako například DOSBOX, nebo použít virtuální stroj. Podrobnější informace je možné získat v tomto článku.

U hry není tlačítko "Hrát !", co mám dělat ?

Některé hry jsou již pod Windows a tedy je není možné spustit pomocí DOS emulátoru. Windows hry jsou označeny ikonou windows na detailu hry. Windows hry je nutné stáhnout a spustit v systému windows. V případě problémů je možné najít potřebné informace v  tomto článku.

Pokud spouštím hry z prohlížeče, jak je to s uloženými hrami ?

Hry jsou uloženy v diskové cache na vašem pevném disku, tedy i uložené hry zůstávají zachovány.


Je možné použít webový applet v Linuxu ?

Je to možné pomocí Wine, detailnější informace naleznete na  Linuxovém fóru.


Nedaří se mi spustit hru, když cvaknu na tlačítko "Hrát !", nic se nestane a jsem si jist, že mám vše potřebné nainstalováno.

Ujistěte se, že máte ve vašem prohlížeči povoleny applety. Pokud používáte Internet Explorer se zapnutým Advanced Security, budete pravděpodobně muset přidat naši stránku do seznamu důvěryhodných stránek. V případě problémů vyzkoušejte Firefox nebo Chrome.

Mám technický problém a nenašel jsem žádně řešení, co mám dělat ?

Podívejte se na  fórum Technické problémy. Pokud zde nenajdete odpověď, založte nový dotaz, nebo použijte náš kontaktní formulář. Většinou se snažíme odpovědět během několika dní.

Používám MAC. Mohu si také zahrát vaše hry ?

Bohužel MAC OS není v současnosti podporován. Můžete zkusit spustit náš applet pomocí  Mono, nebo vytvořit virtuální stroj s DOSem.

Nedaří se mi spustit hry z jiného prohlížeče než Internet Explorer.

Ostatní prohlížeče, jako Firefox nebo Chrome potřebují plugin s názvem ClickOnce. Prosím zkontrolujte, zda je nainstalovaný.

Potřebuji získat přímý přístup k herním souborům na svém disku, kde je mohu najít ?

Všechny soubory jsou uloženy zde:
C:\Documents and Settings\[User Name]\Application Data\AppClient\Packages\ (WinXP/2000)
C:\Users\[User Name]\Application Data\AppClient\Packages\ (WinVista/7)

fora >> _INFORMAČNÍ_TABULE_